«روزی روزگاری در هالیوود» تکان دهنده است

0 66

«روزی روزگاری در هالیوود» نه تنها آغاز موفقی در گیشه داشته و نظر منتقدان را جلب کرده بلکه به نظر می‌رسد سینماگران مطرح هالیوود هم از تماشای فیلم تازه کوئنتین تارانتینو به وجد آمده‌اند و در شبکه‌های اجتماعی آن را تحسین کرده‌اند.

سرشناس‌ترین چهره‌ای که در نخستین روزهای اکران این فیلم زبان به تمجید آن باز کرده، گیرمو دل تورو کارگردان مکزیکی برنده اسکار است. او در توییتر با اشاره به این که تماشای «روزی روزگاری در هالیوود» برای او «تجربه‌ای زیبا» بوده، در توصیف فیلم نوشت: «چشم‌نواز ساخته شده و تکان دهنده است. به شدت حسرت آمیز است. داستان دورانی که شاید هرگز وجود نداشته ولی با این حال حسی شبیه خاطره را منتقل می‌کند. مشتاقم که هفته بعد دوباره آن را ببینم. دلم برای وقت گذراندن با شخصیت‌های فیلم تنگ شده است.»

اری استر کارگردان فیلم‌های تحسین شده «موروثی» و «میانه تابستان» هم فیلم نهم تارانتینو را «به شکل دردآوری خوب» توصیف کرده و جردن هاروویتز تهیه کننده فیلم «لا لا لند» این فیلم را «شاهکار» خوانده است.

جولیا هارت کارگردان فیلم‌های «خانم استیونز» و «رنگ فوری» نوشته که در آخرین لحظات این فیلم به شدت احساساتی شده: «هنوز نفسم بالا نیامده.»

همچنین ددلاین گزارش داده اولین نمایش «روزی روزگاری در هالیوود» برای اعضای آکادمی اسکار در سالنی با گنجایش هزار صندلی چنان شلوغ بوده که عده‌ای از رای دهندگان نتوانستند وارد سالن شوند و قرار است سانس دیگری به نمایش این فیلم اختصاص یابد.

استقبال گسترده از فیلم تارانتینو از سوی سینماگران می‌تواند شانس آن برای موفقیت در اسکار ۲۰۲۰ را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.