رونمایی از مستند «آمدیم نبودید»

0 36

مستند «آمدیم نبودید» به کارگردانی محمدحسین خوش بیان در مسجد لیله القدر رونمایی می‌شود.

آریاسینما: به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی گروه مستند روایت فتح، مستند «آمدیم نبودید» به کارگردانی محمدحسین خوش بیان به تهیه کنندگی گروه مستند روایت فتح شنبه هفتم دی ماه در مسجد لیله القدر که آغاز و پایان این مستند در آن تهیه شده است رونمایی می شود.

محمدحسین خوش بیان کارگردان این اثر گفت: ۲ سال پیش سیدجمال عود سیمین پیشنهاد تولید مستندی با تمرکز بر روی مسجد لیله القدر و نوجوانان این مسجد را دادند. در تحقیقات اولیه ما به اعلامیه‌ای دست پیدا کردیم که نوجوانان مسجد پیدا می‌کنند و اعلامیه مربوط به «شهید عالی»، جوان ۱۸ ساله‌ای است که یک روز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به شهادت رسیده و مراسم یادبود شهید در همین مسجد برگزار می‌شود، اما هیچ نام و نشانی از این شهید در مسجد و یا مساجد دیگر وجود ندارد.

این مستندساز با اشاره به تاریخچه مسجد لیله القدر و تأسیس آن توسط مردم در زمان پهلوی اول که سیاست‌های ضدمذهب و ضداوقاف در آن زمان اوج گرفته بود توضیح داد: مسجد لیله القدر به عنوان استوانه اصلی انقلاب در شرق تهران محسوب می‌شود که از گذشته به عنوان مسجد مادر، زمینه‌ساز تأسیس و فعالیت دیگر مساجد این منطقه بوده است.

خوش بیان با اشاره به روایتی از امام علی علیه السلام که می‌فرمایند: «خداوند را در شکستن اراده‌ها و تصمیمات دیده‌ام» خاطرنشان کرد: تولید این مستند ۲ سال به طول انجامید که یکی از علل آن این بود که ما با تحقیق و پژوهش بسیار چهار سناریو تهیه کرده بودیم ولی قصه طوری به اتمام رسید که ما هیچ کدام تصورش را هم نمی کردیم و تقدیر الهی باعث شد که سمت و سوی مستند کاملا تغییر کند.

این برنامه با حضور خانواده شهید غلامرضا عالی، کارگردان مستند و نویسنده کتاب «شب چهلم» که زندگینامه شهید عالی هست برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.