یازدهمین «جشن بزرگ انیمیشن ایران» برگزار شد

0 57

مراسم یازدهمین دوره «جشن بزرگ انیمیشن ایران» با معرفی برترین‌های انیمیشن‌سازی یک سال گذشته برگزار شد.

آریاسینما: به گزارش مهر، مراسم پایانی یازدهمین جشن بزرگ انیمیشن ایران شامگاه ۲۸ آذرماه با حضور اعضای خانواده بزرگ فعالان صنف انیمیشن ایران در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که با یک ساعت تاخیر، در ساعت ۱۸ و با اجرای محمدرضا مقدسیان آغاز شد، مهدی شیری طراح پوستر و تیزر این جشن روی صحنه آمد و نامزدهای بهترین فضاسازی را اعلام کرد. جام زرین این بخش به سمانه شجاعی برای انیمیشن «جسم خاکستری» اهدا شد.

در ادامه جام زرین بهترین طراحی صدا به سروش عابدی برای انیمیشن «ملکوت» رسید.

نقش بی‌بدیل انیمیشن در آینده سینمای ایران

سخنرانی منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما،‌ بخش بعدی مراسم بود که روی صحنه آمد و گفت: یازدهمین دوره جشن انیمیشن که توسط یکی از منظم‌ترین و جذاب‌ترین اصناف خانه سینما برگزار می‌شود. برای من که مسئولیتی در برگزاری اولین دوره داشتم، باعث افتخار است. ما آن موقع فکر می‌کردیم برای این جشن باید فضایی را فراهم کنیم که به صورت مستقل برگزار شود. کاش کسی مراحل طی شدن این یازده دوره را مستند می‌کرد.

وی افزود: نقش انیمیشن در آینده سینمای ایران بی‌بدیل است. هم شما و هم نظام مدیریتی سینما، متوجه این امر شده است، به نحوی که ماموریتی به مرکز گسترش در این زمینه داده شده است. به نظرم اگر خودمان انیمیشن را جدی بگیریم، شکل سینمای ایران عوض می‌شود. برای شما آرزوی موفقیت می‌کنم فرصت‌ها برای با هم بودن کم است، شما معمولا برای ما «خیال» می‌فرستید که همین خیال آینده را برای ما جذاب می‌کند.

سپس در ادامه معرفی برترین‌ها، جام زرین بهترین داستان‌پردازی به امین کفاش‌زاده برای «جسم خاکستری» رسید.

کفاش‌زاده حین دریافت این جایزه گفت: دوست داشتم این جایزه را به همسرم تقدیم کنم، ولی چون در سالن نیست خودم جایزه را برمی‌دارم. اما خوشحالم که جزو خانواده و جامعه انیمیشن ایران هستم.

در ادامه جام زرین بهترین بهترین طراحی شخصیت به احسان کافی و بهلول بلارک برای انیمیشن «ملکوت» تعلق گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.